Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Adwokaci i radcowie prawni nie widzą doradców w sądach powszechnych

Łukasz Zalewski16.04.2015, 07:45; Aktualizacja: 16.04.2015, 09:29

Przedstawiciele korporacji prawniczych są przeciwni temu, by doradcy podatkowi mogli bronić klientów w sprawach karnoskarbowych i z zakresu ubezpieczeń społecznych.

Reklama

Do rozszerzenia kompetencji doradców podatkowych zmierza ich samorząd – Krajowa Izba Doradców Podatkowych. Warunkiem miałoby być posiadanie wyższego wykształcenia prawniczego oraz odbycie odpowiedniej aplikacji.

Obecnie występowanie w sprawach karnych skarbowych jest domeną adwokatów, a od 1 lipca 2015 r. stanie się także uprawnieniem radców prawnych. A co o pomyśle KIDP sądzą przedstawiciele korporacji prawniczych?


Pozostało jeszcze 85% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.