Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Szybkie odpowiadanie na maile to nie wszystko

22.04.2015, 13:25; Aktualizacja: 23.04.2015, 10:26

Czterech na pięciu prawników pracujących w małych i średnich kancelariach jest przekonanych, że jakość świadczonych przez nich usług jest ponadprzeciętna. Klienci niekoniecznie są tego samego zdania.

Reklama

Z raportu "Epoka klienta" ("The Age of the Client") przygotowanego na zlecenie firmy LexisNexis wynika, że prawnicy często nie całkiem rozumieją potrzeby i priorytety osób, które zwracającą się do nich o pomoc. Autorzy badania przeprowadzili ponad 500 rozmów z klientami i 120 wywiadów z adwokatami, w których pytali o ich wzajemne relacje i zadowolenie ze współpracy. Jak się okazało, klienci znaczenie gorzej oceniają poziom udzielanej im pomocy prawnej niż same kancelarie.


Pozostało jeszcze 71% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.