Piątek, 9 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Cezary Grabarczyk przesłuchany w sprawie pozwolenia na broń

23.04.2015, 10:20; Aktualizacja: 23.04.2015, 10:51

Minister sprawiedliwości odpowiadał przez kilka godzin na pytania śledczych - poinformował portal TVN24.pl. Prokuratorzy ustalają w jaki sposób otrzymał on pozwolenie na broń palną. Przesłuchanie ma związek ze sprawą łódzkich policjantów, którzy mieli załatwiać wpływowym osobom broń bez konieczności zdawania egzaminów.

Reklama

- Minister Grabarczyk został przesłuchany w związku z jednym z wątków naszego postępowania. Dotyczy on nieprawidłowości w procedurze praktycznej części egzaminu na posiadanie broni - tłumaczy portalowi Janusz Walczak, zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wlkp. I dodaje: - Są wątpliwości co do tego, czy zgodnie z przepisami został przeprowadzony egzamin praktyczny obecnego ministra sprawiedliwości.


Pozostało jeszcze 35% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.