Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Cezary Grabarczyk przesłuchany w sprawie pozwolenia na broń

23.04.2015, 10:20; Aktualizacja: 23.04.2015, 10:51

Minister sprawiedliwości odpowiadał przez kilka godzin na pytania śledczych - poinformował portal TVN24.pl. Prokuratorzy ustalają w jaki sposób otrzymał on pozwolenie na broń palną. Przesłuchanie ma związek ze sprawą łódzkich policjantów, którzy mieli załatwiać wpływowym osobom broń bez konieczności zdawania egzaminów.

Reklama

- Minister Grabarczyk został przesłuchany w związku z jednym z wątków naszego postępowania. Dotyczy on nieprawidłowości w procedurze praktycznej części egzaminu na posiadanie broni - tłumaczy portalowi Janusz Walczak, zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wlkp. I dodaje: - Są wątpliwości co do tego, czy zgodnie z przepisami został przeprowadzony egzamin praktyczny obecnego ministra sprawiedliwości.


Pozostało jeszcze 35% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.