Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Złote Paragrafy przyznane

Małgorzata Kryszkiewicz24.04.2015, 00:00; Aktualizacja: 24.04.2015, 07:40

Nagrody DGP zostały rozdane po raz 21. Ich celem jest wyróżnianie najlepszych rozwiązań legislacyjnych i docenianie najskuteczniejszych prawników.

Reklama

Jadwiga Sztabińska, redaktor naczelna DGP oraz przewodnicząca kapituły nagrody, podkreślała podczas gali odbywającej się na Uniwersytecie Warszawskim w Pałacu Kazimierzowskim, że wszyscy dzisiejsi laureaci piszą historię wymiaru sprawiedliwości złotymi zgłoskami, czego potwierdzeniem są wręczane im Złote Paragrafy.

Z kolei prof. Krzysztof Rączka, rektor UW, wskazywał, że abyśmy mieli do czynienia z dobrym prawem, musi dojść do ciągu zdarzeń – najpierw trzeba to dobre prawo stworzyć, a później je dobrze stosować. I na żadnym etapie tej drogi nie może dojść do zgrzytu. O potrzebie dobrego prawa mówił także w nagranym wystąpieniu laureat Złotego Paragrafu przyznawanego za działania na rzecz prawa i gospodarki – prof. Jerzy Buzek. Podkreślał, że aby zbudować silną Polskę, musimy zapanować nad prawem, którego jakość często pozostawia wiele do życzenia. Laureatom pogratulował także Radosław Sikorski, marszałek Sejmu.


Pozostało jeszcze 74% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.