Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Złote Paragrafy przyznane

Małgorzata Kryszkiewicz24.04.2015, 00:00; Aktualizacja: 24.04.2015, 07:40

Nagrody DGP zostały rozdane po raz 21. Ich celem jest wyróżnianie najlepszych rozwiązań legislacyjnych i docenianie najskuteczniejszych prawników.

Reklama

Jadwiga Sztabińska, redaktor naczelna DGP oraz przewodnicząca kapituły nagrody, podkreślała podczas gali odbywającej się na Uniwersytecie Warszawskim w Pałacu Kazimierzowskim, że wszyscy dzisiejsi laureaci piszą historię wymiaru sprawiedliwości złotymi zgłoskami, czego potwierdzeniem są wręczane im Złote Paragrafy.

Z kolei prof. Krzysztof Rączka, rektor UW, wskazywał, że abyśmy mieli do czynienia z dobrym prawem, musi dojść do ciągu zdarzeń – najpierw trzeba to dobre prawo stworzyć, a później je dobrze stosować. I na żadnym etapie tej drogi nie może dojść do zgrzytu. O potrzebie dobrego prawa mówił także w nagranym wystąpieniu laureat Złotego Paragrafu przyznawanego za działania na rzecz prawa i gospodarki – prof. Jerzy Buzek. Podkreślał, że aby zbudować silną Polskę, musimy zapanować nad prawem, którego jakość często pozostawia wiele do życzenia. Laureatom pogratulował także Radosław Sikorski, marszałek Sejmu.


Pozostało jeszcze 74% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.