Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Minister Grabarczyk i broń

29.04.2015, 07:23; Aktualizacja: 29.04.2015, 08:16

Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nawet od prawnika nie należy oczekiwać znajomości wszystkich przepisów i procedur. Gdyby każdy minister podawał się do dymisji, kiedy popełni błąd, nie mielibyśmy rządu.

Reklama

Ewa Maria Radlińska: Mamy aferę jak w amerykańskim filmie. Minister sprawiedliwości miał podobno zdobyć pozwolenie na broń z pominięciem procedury, jaką trzeba przejść. Co pan na to?

Prof. Marek Chmaj: Minister Grabarczyk podpisał protokół z egzaminu w sprawie wydania pozwolenia na broń, pomimo nieprzeprowadzenia jego części praktycznej. Policjanci również podpisali dokument, sami uznali, że skoro minister swego czasu uczęszczał na strzelnicę i bronią posługiwać się potrafi, pominięcie testu praktycznego nie stanowi problemu.


Pozostało jeszcze 79% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.