Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Borys Budka ministrem sprawiedliwości

Piotr Szymaniak04.05.2015, 16:45; Aktualizacja: 04.05.2015, 16:53

Kompetencje to podstawa - twierdził ponad rok temu na łamach DGP mec. Borys Budka, który został dziś powołany na stanowisko szefa resortu sprawiedliwości.

Reklama

O tym, że będzie prawnikiem, wiedział od podstawówki. – Moja mama była świetnym radcą prawnym, obecnie jest notariuszem. Obserwując ją, doszedłem do wniosku, że choć ciężko pracuje, wykonuje pasjonujący zawód, dlatego wybór studiów wydawał się oczywisty - mówił w rozmowie z nami 13 grudnia 2013 r. Borys Budka, absolwent wydziału prawa Uniwersytetu Śląskiego.

Mimo że jako młody chłopak był obiecującym biegaczem, nie miał problemów z ustaleniem priorytetów. - Sport, a zwłaszcza bieganie, jest pasją mojego życia, ale zawsze traktowałem to jako hobby. Na pierwszym miejscu zawsze stawiałem zdobycie wykształcenia. To podstawa, której nauczyli mnie rodzice - podkreślał w tamtym wywiadzie.


Pozostało jeszcze 79% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Wywiad

  Konstytucja to nie sklep

  Konstytucja to nie sklep

  Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

 • Wymiar sprawiedliwości

  Sędziowie narażeni na obelgi

  Sędziowie narażeni na obelgi

  Porównanie sędzi do pracownicy agencji towarzyskiej jest obraźliwe, wulgarne i poniżające. Dodatkowo uderza też w autorytet wymiaru sprawiedliwości.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • NRA

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.