Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Nowy minister już pod pręgierzem (niektórych) adwokatów

13.05.2015, 23:51; Aktualizacja: 14.05.2015, 00:00

Nie dziwię się, że zaufanie do prawników w naszym kraju jest tak niskie – tak minister sprawiedliwości Borys Budka skomentował na swoim facebookowym profilu wpisy adwokatów żądających od niego jednoznacznej odpowiedzi, kiedy w końcu podwyższy stawki za urzędówki. Niektórzy straszyli nawet paleniem opon.

Reklama

Chociaż minister zasugerował, że wymiana postów w mediach społecznościowych to nie najlepsza forma dyskusji na temat zmiany rozporządzenia w sprawie opłat za czynności adwokackie oraz zapowiedział, że już niedługo rozpocznie na ten temat rozmowy z przedstawicielami samorządów zawodowych, to wpisów od poirytowanych adwokatów nie było końca. Facebookowy profil dra. Budki szybko został przysypany dziesiątkami komentarzy prawników domagających się od niego „zakończenia procesu pauperyzacji i niszczenia resztek autorytetu zawodu”.


Pozostało jeszcze 67% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.