Środa, 7 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Nowy minister już pod pręgierzem (niektórych) adwokatów

13.05.2015, 23:51; Aktualizacja: 14.05.2015, 00:00

Nie dziwię się, że zaufanie do prawników w naszym kraju jest tak niskie – tak minister sprawiedliwości Borys Budka skomentował na swoim facebookowym profilu wpisy adwokatów żądających od niego jednoznacznej odpowiedzi, kiedy w końcu podwyższy stawki za urzędówki. Niektórzy straszyli nawet paleniem opon.

Reklama

Chociaż minister zasugerował, że wymiana postów w mediach społecznościowych to nie najlepsza forma dyskusji na temat zmiany rozporządzenia w sprawie opłat za czynności adwokackie oraz zapowiedział, że już niedługo rozpocznie na ten temat rozmowy z przedstawicielami samorządów zawodowych, to wpisów od poirytowanych adwokatów nie było końca. Facebookowy profil dra. Budki szybko został przysypany dziesiątkami komentarzy prawników domagających się od niego „zakończenia procesu pauperyzacji i niszczenia resztek autorytetu zawodu”.


Pozostało jeszcze 67% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.