Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Co uszczęśliwia prawnika

18.05.2015, 00:52; Aktualizacja: 18.05.2015, 00:54

To, co zwykle kojarzy się z sukcesem w zawodzie prawnika, czyli wysokie zarobki, prestiżowe stanowisko w elitarnej kancelarii prawnej czy dyplom ukończenia wymarzonej uczelni, nie ma w zasadzie żadnego wpływu na życiową satysfakcję i dobre samopoczucie. Od partnerów w międzynarodowych firmach prawniczych dużo bardziej szczęśliwi są radcowie pracujący w służbie cywilnej i sędziowie.

Reklama

Takie wnioski płyną z pierwszego kompleksowego badania wyjaśniającego, co tak naprawdę uszczęśliwia przedstawicieli zawodów prawniczych. Jego autorzy profesor prawa Lawrence S. Krieger ze stanowego uniwersytetu na Florydzie i psycholog Kennon M. Sheldon z Uniwersytetu Missouri przeanalizowali oczekiwania, motywacje, zdrowie i przyzwyczajenia (w tym np. częstotliwość spożywania alkoholu) ponad 6,2 tys. praktykujących prawników z kilku amerykańskich stanów, a następnie skonfrontowali je z informacjami na temat ich miejsca i rodzaju pracy, wynagrodzenia, statusu społecznego i rodzinnego, a nawet osiągnięciami ze studiów.


Pozostało jeszcze 68% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.