Piątek, 9 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Co uszczęśliwia prawnika

18.05.2015, 00:52; Aktualizacja: 18.05.2015, 00:54

To, co zwykle kojarzy się z sukcesem w zawodzie prawnika, czyli wysokie zarobki, prestiżowe stanowisko w elitarnej kancelarii prawnej czy dyplom ukończenia wymarzonej uczelni, nie ma w zasadzie żadnego wpływu na życiową satysfakcję i dobre samopoczucie. Od partnerów w międzynarodowych firmach prawniczych dużo bardziej szczęśliwi są radcowie pracujący w służbie cywilnej i sędziowie.

Reklama

Takie wnioski płyną z pierwszego kompleksowego badania wyjaśniającego, co tak naprawdę uszczęśliwia przedstawicieli zawodów prawniczych. Jego autorzy profesor prawa Lawrence S. Krieger ze stanowego uniwersytetu na Florydzie i psycholog Kennon M. Sheldon z Uniwersytetu Missouri przeanalizowali oczekiwania, motywacje, zdrowie i przyzwyczajenia (w tym np. częstotliwość spożywania alkoholu) ponad 6,2 tys. praktykujących prawników z kilku amerykańskich stanów, a następnie skonfrontowali je z informacjami na temat ich miejsca i rodzaju pracy, wynagrodzenia, statusu społecznego i rodzinnego, a nawet osiągnięciami ze studiów.


Pozostało jeszcze 68% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.