Poniedziałek, 5 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Bariery w dostępie do systemu sądownictwa: terminy, koszty, procedury

19.05.2015, 12:54; Aktualizacja: 19.05.2015, 16:58
 • Wyślij
 • Drukuj

To tytuł debaty, którą organizuje Krajowa Rada Radców Prawnych, we współpracy z "Dziennikiem Gazetą Prawną" oraz dwumiesięcznikiem "Radca Prawny". 

Reklama

Bariery w dostępie do systemu sądownictwa powodują, iż wiele spraw trwa latami i podważa i tak już nadwątloną wiarę w wymiar sprawiedliwości. To fakt, który wymaga w tej chwili już nie tyle definicji, ale znalezienia satysfakcjonujących rozwiązań oraz refleksji. Czy zaproponowane już zmiany w regulacjach prawnych okażą się wystarczające?

Debata odbędzie się 20 maja 2015 r. o godzinie 14.00 w siedzibie Krajowej Rady Radców Prawnych w Warszawie przy Al. Ujazdowskich 41.

W dyskusji wezmą udział m.in. minister sprawiedliwości Borys Budka oraz przedstawiciele kierownictwa MS, prof. dr hab. Roman Hauser, przewodniczący KRS i prezes NSA, Waldemar Żurek, sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie i rzecznik KRS, a także radcowie prawni.

Zapraszamy do oglądania debaty w internecie pod adresem: http://webcaster.pl/live/kirp/

Opinie dotyczące debaty prosimy przesyłać na adres redakcji "Radcy Prawnego".

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.