Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Bariery w dostępie do systemu sądownictwa: terminy, koszty, procedury

19.05.2015, 12:54; Aktualizacja: 19.05.2015, 16:58
 • Wyślij
 • Drukuj

To tytuł debaty, którą organizuje Krajowa Rada Radców Prawnych, we współpracy z "Dziennikiem Gazetą Prawną" oraz dwumiesięcznikiem "Radca Prawny". 

Reklama

Bariery w dostępie do systemu sądownictwa powodują, iż wiele spraw trwa latami i podważa i tak już nadwątloną wiarę w wymiar sprawiedliwości. To fakt, który wymaga w tej chwili już nie tyle definicji, ale znalezienia satysfakcjonujących rozwiązań oraz refleksji. Czy zaproponowane już zmiany w regulacjach prawnych okażą się wystarczające?

Debata odbędzie się 20 maja 2015 r. o godzinie 14.00 w siedzibie Krajowej Rady Radców Prawnych w Warszawie przy Al. Ujazdowskich 41.

W dyskusji wezmą udział m.in. minister sprawiedliwości Borys Budka oraz przedstawiciele kierownictwa MS, prof. dr hab. Roman Hauser, przewodniczący KRS i prezes NSA, Waldemar Żurek, sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie i rzecznik KRS, a także radcowie prawni.

Zapraszamy do oglądania debaty w internecie pod adresem: http://webcaster.pl/live/kirp/

Opinie dotyczące debaty prosimy przesyłać na adres redakcji "Radcy Prawnego".

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.