Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prawnicy, bądźcie bardziej uprzejmi

08.06.2015, 14:24; Aktualizacja: 08.06.2015, 15:26

W osobistych kontaktach z osobami, które same reprezentują siebie w sądzie, prawnicy powinni prezentować się jako osoby życzliwe i zawsze gotowe do pomocy.

Reklama

To tylko jedna ze wskazówek, jaka znalazła się w 28-stronnicowym zbiorze dobrych praktyk dla brytyjskich adwokatów, przygotowanym wspólnie przez prawnicze samorządy zawodowe (Law Society, Bar Council oraz Chartered Institute of Legal Executives). Dokument powstał w reakcji na coraz częstsze przypadki osób, które decydują się występować w sądzie we własnej sprawie. Od kiedy w 2013 r. rząd Davida Camerona znacząco obciął budżet na nieodpłatną pomoc prawną, wielu Brytyjczyków przestało korzystać z porad profesjonalnych pełnomocników.


Pozostało jeszcze 54% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.