Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

CBA zatrzymało pracownicę resortu sprawiedliwości

11.06.2015, 11:42; Aktualizacja: 11.06.2015, 12:16

Lubelska prokuratura postawiła 52-letniej kobiecie zarzut płatnej protekcji. Ministerstwo Sprawiedliwości twierdzi jednak, że nie miała ona wpływu na bieg spraw.

Reklama

Jak ustalono w toku śledztwa CBA, pracująca na stanowisku głównego specjalisty kobieta podejmowała się pośrednictwa w załatwianiu spraw związanych z powołaniami na stanowiska komornicze oraz pozytywnym rozpatrywaniem odwołań od niezdanego egzaminu radcowskiego. Kobieta podejmowała się także pośrednictwa w ,,załatwieniu” zdania egzaminu adwokackiego w zamian za łapówki.


Pozostało jeszcze 23% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.