Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Pracownicy sądów skarżą się do europarlamentu

12.06.2015, 11:31; Aktualizacja: 12.06.2015, 12:34

NSZZ "Solidarność" Pracowników Sądownictwa zaapelowała do europosłów, aby zainteresowali się patologicznym warunkami zatrudnienia w polskich sądach.

Reklama

W petycji wystosowanej do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schultza polscy związkowcy wyliczają liczne przypadki łamania ich praw pracowniczych, w tym m.in. dyskryminację w zatrudnieniu poprzez "wynajmowanie" pracowników za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej, nierówność traktowania, mobbing ze strony sędziów i przełożonych, nagminne przekraczanie maksymalnych dopuszczalnych norm czasu pracy bez wypłaty wynagrodzenia za nadgodziny, nieprzestrzeganie przepisów BHP, nieprawidłowości przy wypowiadaniu umów oraz stosowanie niejasnych, arbitralnych kryteriów oceny pracowników.


Pozostało jeszcze 24% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.