Piątek, 9 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Start w zawodzie: Korporacja, mała kancelaria czy indywidualna praktyka

Paulina Szewioła29.06.2015, 06:22; Aktualizacja: 29.06.2015, 06:53

Radcowie prawni i adwokaci, którzy w tym roku pomyślnie zdali egzamin zawodowy i właśnie złożyli ślubowanie, będą musieli zdecydować, gdzie stawiać pierwsze kroki w zawodzie.

Reklama

Tegoroczny egzamin zawodowy zdało blisko 80 proc. radców prawnych i adwokatów, którzy teraz przystępują do ślubowania w swoich izbach. Oznacza to, że do ponad 50 tys. członków tych dwóch korporacji, którzy funkcjonują obecnie w branży, dołączy kolejne 5 tys. I chociaż o trudnościach jakie ich czekają, z uwagi na tak duże nasycenie rynku, mówią nawet szefowie prawniczych samorządów, to chętnych zamiast ubywać, przybywa.

Polska pod względem liczby prawników z uprawnieniami (adwokatów i radców prawnych) znajduje się na 13. miejscu w zestawieniu Rady Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (CCBE). W naszym kraju jeden wykwalifikowany prawnik przypada na 716 obywateli.


Pozostało jeszcze 84% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.