Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Start w zawodzie: Korporacja, mała kancelaria czy indywidualna praktyka

Paulina Szewioła29.06.2015, 06:22; Aktualizacja: 29.06.2015, 06:53

Radcowie prawni i adwokaci, którzy w tym roku pomyślnie zdali egzamin zawodowy i właśnie złożyli ślubowanie, będą musieli zdecydować, gdzie stawiać pierwsze kroki w zawodzie.

Reklama

Tegoroczny egzamin zawodowy zdało blisko 80 proc. radców prawnych i adwokatów, którzy teraz przystępują do ślubowania w swoich izbach. Oznacza to, że do ponad 50 tys. członków tych dwóch korporacji, którzy funkcjonują obecnie w branży, dołączy kolejne 5 tys. I chociaż o trudnościach jakie ich czekają, z uwagi na tak duże nasycenie rynku, mówią nawet szefowie prawniczych samorządów, to chętnych zamiast ubywać, przybywa.

Polska pod względem liczby prawników z uprawnieniami (adwokatów i radców prawnych) znajduje się na 13. miejscu w zestawieniu Rady Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (CCBE). W naszym kraju jeden wykwalifikowany prawnik przypada na 716 obywateli.


Pozostało jeszcze 84% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.