Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prezydent wybrał swojego doradcę prawnego

11.08.2015, 12:14; Aktualizacja: 11.08.2015, 12:41

Anna Surówka-Pasek została powołana na stanowisko sekretarza stanu w kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy. Będzie w niej odpowiadała za sprawy prawne.

Reklama

Anna Surówka-Pasek jest specjalistką z zakresu prawa konstytucyjnego, adiunktem w Katedrze Prawa Publicznego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Doktorat na temat konstytucyjnego prawa do ochrony zdrowia obroniła w 2006 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim. - Mógłbym wiec powiedzieć, że [to] koleżanka z sąsiedniej katedry - powiedział o niej prezydent Duda w czasie uroczystości powołania składu swojej kancelarii.


Pozostało jeszcze 0% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.