Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Drzwi otwarte dla nieprofesjonalistów

18.08.2015, 15:56; Aktualizacja: 18.08.2015, 17:23

Szkocki samorząd zawodowych pełnomocników planuje przyjąć do grona swoich członków asystentów i techników prawnych oraz innych prawników bez dyplomu.

Reklama

Krok ten będzie częścią pięcioletniej strategii samorządu, która ma odzwierciedlać głębokie przemiany na rynku usług prawniczych oraz w wymiarze sprawiedliwości, w tym oszczędności w budżecie na bezpłatną pomoc prawną oraz konsolidację firm. Zdaniem władz korporacji to rosnąca liczba asystentów prawnych oraz coraz większa różnorodność działalności prawników bez tytułów zawodowych wymusiła reformy.


Pozostało jeszcze 51% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.