Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Ashley Madison da zarobić prawnikom

25.08.2015, 15:08; Aktualizacja: 25.08.2015, 15:55
 • Wyślij
 • Drukuj

Kanadyjskie i amerykańskie kancelarie złożyły pozwy przeciwko właścicielom portalu randkowego dla zamężnych w imieniu osób, których dane wyciekły do sieci.

Reklama

Charney Lawyers i Sutts, Strosberg, kancelarie prawne z Ontario, domagają się wypłaty 760 mln dol. zadośćuczynienia przez spółki Avid Dating Life i Avid Life Media, które odpowiadają za działalność Ashley Madison w Kanadzie. To reakcja na niedawne opublikowanie przez hakerów 10 GB danych dotyczących 37 mln osób szukających skoków w bok za pośrednictwem serwisu.

W pozwie prawnicy zarzucają właścicielom portalu, reklamowanego hasłem "Życie jest krótkie. Zafunduj sobie romans", naruszenie prywatności milionów kanadyjskich użytkowników, w tym ujawnienie ich personaliów, danych adresowych i historii korespondencji. Co gorsza, niektóre osoby korzystające z ashleymadison.com zapłaciły wcześniej administratorom za wykasowanie ich prywatnych informacji, a mimo to okazało się, że nadal znajdowały się one w bazach.

Głównym skarżącym jest Eliot Shore, niepełnosprawny mężczyzna z Ottawy, który po śmierci żony zarejestrował się w serwisie w poszukiwaniu nowej towarzyszki. Nigdy jednak nie spotkał się z żadną poznaną w portalu kobietą.

Podobny pozew zbiorowy przeciwko Ashley Madison trafił już przed sąd federalny w Los Angeles. Również w tym przypadku właściciel portalu został oskarżony o niedostateczne zabezpieczenie danych osobowych i finansowych użytkowników, naruszenie ich prywatności oraz narażenie na uraz psychiczny. Nie ujawniono, jakiej wysokości odszkodowania domaga się powód.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.