Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Ashley Madison da zarobić prawnikom

25.08.2015, 15:08; Aktualizacja: 25.08.2015, 15:55
 • Wyślij
 • Drukuj

Kanadyjskie i amerykańskie kancelarie złożyły pozwy przeciwko właścicielom portalu randkowego dla zamężnych w imieniu osób, których dane wyciekły do sieci.

Reklama

Charney Lawyers i Sutts, Strosberg, kancelarie prawne z Ontario, domagają się wypłaty 760 mln dol. zadośćuczynienia przez spółki Avid Dating Life i Avid Life Media, które odpowiadają za działalność Ashley Madison w Kanadzie. To reakcja na niedawne opublikowanie przez hakerów 10 GB danych dotyczących 37 mln osób szukających skoków w bok za pośrednictwem serwisu.

W pozwie prawnicy zarzucają właścicielom portalu, reklamowanego hasłem "Życie jest krótkie. Zafunduj sobie romans", naruszenie prywatności milionów kanadyjskich użytkowników, w tym ujawnienie ich personaliów, danych adresowych i historii korespondencji. Co gorsza, niektóre osoby korzystające z ashleymadison.com zapłaciły wcześniej administratorom za wykasowanie ich prywatnych informacji, a mimo to okazało się, że nadal znajdowały się one w bazach.

Głównym skarżącym jest Eliot Shore, niepełnosprawny mężczyzna z Ottawy, który po śmierci żony zarejestrował się w serwisie w poszukiwaniu nowej towarzyszki. Nigdy jednak nie spotkał się z żadną poznaną w portalu kobietą.

Podobny pozew zbiorowy przeciwko Ashley Madison trafił już przed sąd federalny w Los Angeles. Również w tym przypadku właściciel portalu został oskarżony o niedostateczne zabezpieczenie danych osobowych i finansowych użytkowników, naruszenie ich prywatności oraz narażenie na uraz psychiczny. Nie ujawniono, jakiej wysokości odszkodowania domaga się powód.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.