Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Reaktywacja skompromitowanej marki

11.09.2015, 14:47; Aktualizacja: 11.09.2015, 15:33

Francuska prawniczka Véronique Martinez ogłosiła, że firma Arthur Andersen w przyszłym roku wznowi działalność w Europie.

Reklama

Upadek Arthura Andersena, jednej z największych korporacji świadczących usługi audytorskie i konsultingowe, to efekt odkrycia największych pod względem skali oszustw księgowych w historii branży doradczej, które stały się częścią tzw. skandalu Enronu. 14 lat temu wyszło na jaw, że firma pomagała gigantowi energetycznemu Enron ukrywać długi i fałszować sprawozdania finansowe, co przypłaciła utratą licencji w Stanach Zjednoczonych i wiarygodności na rynkach międzynarodowych oraz wyrokiem skazującym (został on wprawdzie odwrócony przez amerykański Sąd Najwyższy, ale nie powstrzymało to firmy przed upadkiem).


Pozostało jeszcze 54% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.