Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

XVI Ogólnopolska Spartakiada Prawników za nami

14.09.2015, 07:22; Aktualizacja: 14.09.2015, 07:24
 • Wyślij
 • Drukuj

W imprezie, zorganizowanej przez OIRP w Warszawie, wzięło udział blisko 600 osób z całego kraju.

Reklama

Trwająca od 9 do 13 września Spartakiada była największą imprezą integracyjną świata prawniczego w 2015 r. Rozegrano 62 konkurencje sportowe, m.in. mecze piłki nożnej, siatkowej i koszykówki, nie zabrakło też rzutu kaloszem, streetballa, brydża czy przeciągania liny. W szranki stanęło m.in. 176 radców prawnych, 117 adwokatów, 76 sędziów, 36 aplikantów radcowskich, 32 aplikantów adwokackich i 28 prokuratorów.

Najmłodszy uczestnik Spartakiady miał 24 lata, a najstarszy 76 lat.

Wyniki rozegranych konkurencji znajdują się TUTAJ.

Podczas tradycyjnego już Balu Sportowca odbyła się aukcja charytatywna na rzecz podopiecznych Fundacji Między Niebem a Ziemią oraz Fundacji Prokuratorów i Pracowników Prokuratury im. Ireny Babińskiej. W ten sposób zebrano 30 tys. zł.

Podczas Spartakiady ogłoszono także organizatora przyszłorocznej edycji wydarzenia - XXVII Ogólnopolska Letnia Spartakiada Prawników odbędzie się w Szczecinie.

ESZA

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.