Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

XVI Ogólnopolska Spartakiada Prawników za nami

14.09.2015, 07:22; Aktualizacja: 14.09.2015, 07:24
 • Wyślij
 • Drukuj

W imprezie, zorganizowanej przez OIRP w Warszawie, wzięło udział blisko 600 osób z całego kraju.

Reklama

Trwająca od 9 do 13 września Spartakiada była największą imprezą integracyjną świata prawniczego w 2015 r. Rozegrano 62 konkurencje sportowe, m.in. mecze piłki nożnej, siatkowej i koszykówki, nie zabrakło też rzutu kaloszem, streetballa, brydża czy przeciągania liny. W szranki stanęło m.in. 176 radców prawnych, 117 adwokatów, 76 sędziów, 36 aplikantów radcowskich, 32 aplikantów adwokackich i 28 prokuratorów.

Najmłodszy uczestnik Spartakiady miał 24 lata, a najstarszy 76 lat.

Wyniki rozegranych konkurencji znajdują się TUTAJ.

Podczas tradycyjnego już Balu Sportowca odbyła się aukcja charytatywna na rzecz podopiecznych Fundacji Między Niebem a Ziemią oraz Fundacji Prokuratorów i Pracowników Prokuratury im. Ireny Babińskiej. W ten sposób zebrano 30 tys. zł.

Podczas Spartakiady ogłoszono także organizatora przyszłorocznej edycji wydarzenia - XXVII Ogólnopolska Letnia Spartakiada Prawników odbędzie się w Szczecinie.

ESZA

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.