Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prof. Kruszyński odpowiada prof. Hofmańskiemu: Reforma ważniejsza niż wycieczki osobiste

17.09.2015, 12:41; Aktualizacja: 17.09.2015, 12:59
 • Wyślij
 • Drukuj

Zarzucanie mi, że deklaruję się jako przeciwnik reformy k.p.k. jest po prostu pomówieniem - mówi w wywiadzie dla DGP prof. Piotr Kruszyński, przewodniczący Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego.

Reklama

W opublikowanym wczoraj na łamach gazety tekście "Kto chce zniszczyć komisję kodyfikacyjną prawa karnego"  prof. Piotr Hofmański zasugerował, że prof. Piotr Kruszyński nie mógł nie zauważyć, że lansowana przez niego instytucja sędziego śledczego stoi w sprzeczności z założeniami reformy prawa karnego, która niedawno weszła w życie.

W odpowiedzi obecny przewodniczący KKPK podkreślił, że jest zwolennikiem reformy i orędownikiem kontradyktoryjności na sali rozpraw. Dodał również, że " zarówno poprzedni jak i obecni członkowie Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego powinni tworzyć jednolity front obrony kodyfikacji."

Cały wywiad czytaj eDGP.

PS/źródło: DGP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.