Czwartek, 20 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Poznaj finalistów konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2015

18.09.2015, 06:11; Aktualizacja: 18.09.2015, 06:16

Radcowie prawni w niewielkiej przewadze liczebnej nad adwokatami, kobiety jak zwykle w mniejszości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się 29 października w Warszawie.

Reklama

Publikacja alfabetycznej listy finalistów na miesiąc przed ogłoszeniem wyników, to regulaminowa nowość tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną i wydawnictwo Wolters Kluwer Polska. Jest już jasne, że po raz kolejny ranking zdominowali panowie – wśród laureatów jest ich aż 17. W finałowej trzydziestce mamy 14 radców prawnych, 12 adwokatów (plus jedna osoba w tracie wpisu na listę członków palestry), a także kilku prawników bez tytułu zawodowego.


Pozostało jeszcze 80% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Wymiar sprawiedliwości

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Porównanie sędzi do pracownicy agencji towarzyskiej jest obraźliwe, wulgarne i poniżające. Dodatkowo uderza też w autorytet wymiaru sprawiedliwości.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.