Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Lord naraża się adwokatkom

25.09.2015, 14:11; Aktualizacja: 25.09.2015, 16:01

Burza po słowach brytyjskiego sędziego Sądu Najwyższego lord Sumptiona na temat zatrważających skutków zwiększenia liczby kobiet na stanowiskach sędziowskich.

Reklama

"Sądownictwo jest wspaniałym dobrem publicznym, które łatwo ulegnie zniszczeniu, jeśli przy wyłanianiu kandydatów na stanowiska sędziowskie preferencje będą przyznawane kobietom" - powiedział lord Sumption, od 2012 r. sędzia Sądu Najwyższego Wielkiej Brytanii, w wywiadzie dla dziennika "Evening Standard". Dodał, że zwolennicy równej reprezentacji kobiet i mężczyzn na najwyższych urzędach wymiaru sprawiedliwości powinni być "cierpliwi" i poczekać nawet z 50 lat na to, aż cel ten zostanie osiągnięty w sposób naturalny. "Do takich zmian nie może dochodzić z dnia na dzień. Nie bez zatrważających konsekwencji dla całego wymiaru sprawiedliwości"


Pozostało jeszcze 75% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.