Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Przypadki ministrów sprawiedliwości

Ewa Maria Radlińska01.10.2015, 06:54; Aktualizacja: 01.10.2015, 06:56

Borys Budka, minister sprawiedliwości: Osoby sprawujące funkcje publiczne powinny być bez skazy. To od nas, polityków, powinien iść przykład bezwzględnego szanowania prawa.

Reklama

Prawnik.pl: Trudno jest postawić kogoś przed Trybunałem Stanu. To dobrze?

Borys Budla, minister sprawiedliwości: Staram się nie oceniać rozwiązań prawnych przez pryzmat jednego przypadku. W założeniu prawodawcy pociągnięcie do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu ma mieć charakter niepolityczny, a wiązać się jedynie z naruszeniem konstytucji. Jak widać kwalifikowana większość 276 głosów w Sejmie powoduje, że - w przypadku dużej polaryzacji sceny politycznej - wyjątkowo ciężko jest ją uzyskać. Ale nie jestem zwolennikiem podejmowania próby zmiany konstytucji ad hoc.

Prawnik.pl: Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, a więc osoba, dla której litera prawa powinna stanowić szczególną wartość, miał stanąć przed TS m.in. za naruszenie konstytucji. Przerażające?


Pozostało jeszcze 69% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.