Środa, 7 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prof. Chmaj dystansuje się od Józefa Jędrucha

15.10.2015, 11:41; Aktualizacja: 15.10.2015, 19:31

Józef Jędruch, były szef konsorcjum Colloseum, skazany za wyłudzenie ponad 400 mln zł z państwowych spółek energetycznych, jest dyrektorem do spraw rozwoju w kancelarii prawniczej konstytucjonalisty, prof. Marka Chmaja – doniosła katowicka „Gazeta Wyborcza”.

Reklama

Jędruch to zagadkowa postać. Cała Polska poznała go, gdy Colloseum oplakatowało na początku lat dwutysięcznych kraj billboardami z hasłem „Polskie huty, polski kapitał” oraz zdjęciem założyciela konsorcjum opatrzonym podpisem „Nazywam się Józef Jędruch”. Bardzo szybko postacią młodego biznesmena zainteresowały się organy ścigania. Jędruch został zatrzymany przez CBŚ, postawiono mu zarzuty wyłudzenia z Będzińskiego Zakładu Elektroenergetycznego 345 mln zł, oszustw podatkowych i nielegalnego obrotu akcjami. Przed aresztowaniem uciekł do Izraela, skąd został wydany Polsce w drodze ekstradycji. Przed skazaniem zdążył jeszcze wystartować w wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy Samoobrony. W czasie kampanii obiecywał, że da 100 zł każdej osobie, która udowodni, że oddała na niego głos, np. robiąc telefonem komórkowym zdjęcie swojego dowodu i zakreślonej w odpowiednim miejscu karty do głosowania.


Pozostało jeszcze 61% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.