Poniedziałek, 5 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Jak etyka nie zabrania, to prawnik ma zielone światło do działania

Ewa Maria Radlińska21.10.2015, 06:52; Aktualizacja: 21.10.2015, 07:01

Korzystanie z pośrednictwa przy pozyskiwaniu klientów od lat jest tematem burzliwych dyskusji w korporacji adwokackiej i radcowskiej. Obie mówią: nie wolno! Przeżycie na rynku wymusza jednak na prawnikach szukanie dojścia do klientów w różny sposób. 

Reklama

Prawnicy, zarówno adwokaci jak i radcowie prawni coraz częściej poszukują różnych możliwości zarobkowych odbiegających od klasycznego prowadzenia modelu własnej kancelarii. I nie ma się co dziwić, ponieważ uruchomienie kancelarii to jedno, a ściągnięcie do niej klientów, to drugie. Pierwsze nie przeszkadza drugiemu, ale z automatu pierwsze nie pociąga za sobą drugiego. Dlatego też prawnicy podejmują współpracę z firmami, które tych klientów pozyskują. I tak np. w ostatnim czasie z uwagi na niedawno przeprowadzane egzaminy wstępne na aplikacje prawnicze, w internecie pojawiały się ogłoszenia firm, które oferują sporządzanie odwołań od wyników egzaminów. Odwołania, jak można przeczytać w ofercie firm, piszą adwokaci i radcowie prawni. I mogą to robić.


Pozostało jeszcze 83% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.