Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Jak etyka nie zabrania, to prawnik ma zielone światło do działania

Ewa Maria Radlińska21.10.2015, 06:52; Aktualizacja: 21.10.2015, 07:01

Korzystanie z pośrednictwa przy pozyskiwaniu klientów od lat jest tematem burzliwych dyskusji w korporacji adwokackiej i radcowskiej. Obie mówią: nie wolno! Przeżycie na rynku wymusza jednak na prawnikach szukanie dojścia do klientów w różny sposób. 

Reklama

Prawnicy, zarówno adwokaci jak i radcowie prawni coraz częściej poszukują różnych możliwości zarobkowych odbiegających od klasycznego prowadzenia modelu własnej kancelarii. I nie ma się co dziwić, ponieważ uruchomienie kancelarii to jedno, a ściągnięcie do niej klientów, to drugie. Pierwsze nie przeszkadza drugiemu, ale z automatu pierwsze nie pociąga za sobą drugiego. Dlatego też prawnicy podejmują współpracę z firmami, które tych klientów pozyskują. I tak np. w ostatnim czasie z uwagi na niedawno przeprowadzane egzaminy wstępne na aplikacje prawnicze, w internecie pojawiały się ogłoszenia firm, które oferują sporządzanie odwołań od wyników egzaminów. Odwołania, jak można przeczytać w ofercie firm, piszą adwokaci i radcowie prawni. I mogą to robić.


Pozostało jeszcze 83% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.