Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Osoby niepoczytalne wymagają leczenia, nie więzienia

23.10.2015, 13:02; Aktualizacja: 23.10.2015, 13:36

Rzecznik praw obywatelskich uważa, że potrzebne są przepisy, gwarantujące, że po decyzji sądu chorzy psychicznie jak najszybciej trafią do szpitala.

Reklama

W swoim wystąpieniu do ministra sprawiedliwości dr Adam Bodnar twierdzi, że obecny stan prawny dotyczący stosowania aresztu tymczasowego wobec osób, wobec których orzeczono środek zabezpieczający, jest nie do zaakceptowania. Osoba niepoczytalna powinna bowiem bezwzględnie trafiać do odpowiedniego ośrodka leczniczego, terapeutycznego czy rehabilitacyjnego możliwie jak najszybciej po rozstrzygnięciu sądu, nie zaś przebywać w areszcie śledczym.


Pozostało jeszcze 62% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.