Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Wiceminister odwołana za jazdę po pijanemu

25.10.2015, 23:54; Aktualizacja: 26.10.2015, 00:17

Zatrzymana w ostatni piątek przez łódzką policję Monika Zbrojewska miała ponad 2 promile alkoholu we krwi. Jeszcze tego samego dnia w nocy została odwołana z funkcji podsekretarza stanu przez premier Ewę Kopacz.

Reklama

Według łódzkich funkcjonariuszy Zbrojewska zachowywała się agresywnie i z racja zagrożenia, jakie stwarzała, musieli skuć ją kajdankami. Po zatrzymaniu została odwieziona do izby wytrzeźwień. W tym tygodniu prawdopodobnie usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Wyrokiem sądu może stracić prawo jazdy stracić na co najmniej 3 lata. Dodatkowo grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.


Pozostało jeszcze 44% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.