Sobota, 3 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Wiceminister odwołana za jazdę po pijanemu

25.10.2015, 23:54; Aktualizacja: 26.10.2015, 00:17

Zatrzymana w ostatni piątek przez łódzką policję Monika Zbrojewska miała ponad 2 promile alkoholu we krwi. Jeszcze tego samego dnia w nocy została odwołana z funkcji podsekretarza stanu przez premier Ewę Kopacz.

Reklama

Według łódzkich funkcjonariuszy Zbrojewska zachowywała się agresywnie i z racja zagrożenia, jakie stwarzała, musieli skuć ją kajdankami. Po zatrzymaniu została odwieziona do izby wytrzeźwień. W tym tygodniu prawdopodobnie usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Wyrokiem sądu może stracić prawo jazdy stracić na co najmniej 3 lata. Dodatkowo grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.


Pozostało jeszcze 44% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.