Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Katarzyna Wiśniewska

30.10.2015, 00:01; Aktualizacja: 30.10.2015, 00:24

29 lat, adwokat, Helsińska Fundacja Praw Człowieka

Reklama

Z HFPC jest związana od pięciu lat (zaczynała od stażu), pracuje w Programie Spraw Precedensowych, do którego rozwoju walnie się przyczyniła i na którego czele dwa miesiące temu stanęła. Uczestniczy w sprawach prowadzonych przed sądami powszechnymi, sądami administracyjnymi, ETPC i Trybunałem Konstytucyjnym. Koordynowała wiele projektów monitoringowych, m.in. te dotyczące opieki zdrowotnej w więzieniach czy systemu odpowiedzialności nieletnich w Polsce. Obecnie, w związku z kolejnym przedsięwzięciem, jej szczególną uwagę przykuwa problematyka stosowania tymczasowego aresztu w 10 krajach UE.


Pozostało jeszcze 66% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.