Piątek, 9 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Łukasz Chwalczuk

30.10.2015, 00:01; Aktualizacja: 30.10.2015, 00:27

32 lata, mgr prawa, Kancelaria Prawna Iuridica

Reklama

Jako jedna z nielicznych osób w tym zestawieniu nie legitymuje się tytułem adwokata bądź radcy (jest absolwentem WPiA Uniwersytetu Jagiellońskiego), jednak swoimi osiągnięciami mógłby obdzielić kilku przedstawicieli tych zawodów. Stworzył od zera i rozwinął kancelarię, która pod jego rządami w ciągu ośmiu lat wypracowała sobie dużą renomę na rynku branży transport-spedycja-logistyka. Od początku stawiał na wąską specjalizację, wychodząc z założenia, że prawnicy powinni się zajmować tym, na czym się najlepiej znają. A nie są w stanie znać się dobrze na wszystkim. Wykazał się tym samym dobrym wyczuciem nadchodzących trendów rynkowych, gdyż jeszcze niedawno słowo „specjalizacja” wielu reprezentantom środowiska prawniczego nie przechodziło przez usta. Dziś jest uznanym fachowcem w dziedzinie prawa transportowego, spedycyjnego i odszkodowawczego. „Wszystko co osiągnął zawdzięcza tylko swojej ciężkiej pracy i olbrzymiej konsekwencji. Posiada również niebywałe zdolności organizacyjne” – napisała w swojej opinii Agata Majerska, adwokat, of counsel kancelarii Iuridica.


Pozostało jeszcze 29% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.