Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Łukasz Chwalczuk

30.10.2015, 00:01; Aktualizacja: 30.10.2015, 00:27

32 lata, mgr prawa, Kancelaria Prawna Iuridica

Reklama

Jako jedna z nielicznych osób w tym zestawieniu nie legitymuje się tytułem adwokata bądź radcy (jest absolwentem WPiA Uniwersytetu Jagiellońskiego), jednak swoimi osiągnięciami mógłby obdzielić kilku przedstawicieli tych zawodów. Stworzył od zera i rozwinął kancelarię, która pod jego rządami w ciągu ośmiu lat wypracowała sobie dużą renomę na rynku branży transport-spedycja-logistyka. Od początku stawiał na wąską specjalizację, wychodząc z założenia, że prawnicy powinni się zajmować tym, na czym się najlepiej znają. A nie są w stanie znać się dobrze na wszystkim. Wykazał się tym samym dobrym wyczuciem nadchodzących trendów rynkowych, gdyż jeszcze niedawno słowo „specjalizacja” wielu reprezentantom środowiska prawniczego nie przechodziło przez usta. Dziś jest uznanym fachowcem w dziedzinie prawa transportowego, spedycyjnego i odszkodowawczego. „Wszystko co osiągnął zawdzięcza tylko swojej ciężkiej pracy i olbrzymiej konsekwencji. Posiada również niebywałe zdolności organizacyjne” – napisała w swojej opinii Agata Majerska, adwokat, of counsel kancelarii Iuridica.


Pozostało jeszcze 29% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.