Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Maciej Zaborowski

30.10.2015, 00:01; Aktualizacja: 30.10.2015, 00:28

31 lat, adwokat, Kancelaria Adwokacka Adwokat Maciej Zaborowski

Reklama

Od 2013 r. rozwija własną kancelarię adwokacką w Warszawie, która prowadzi głównie sprawy karne, sprawy cywilne z zakresu dóbr osobistych oraz prawa prasowego, a także ostatnio sprawy kredytów frankowych przeciwko bankom. Wcześniej pracował m.in. w Ministerstwie Sprawiedliwości, polskiej ambasadzie w Rzymie, w Sejmie oraz kilku znanych stołecznych kancelariach. Jednak to indywidualna praktyka od zawsze była jego marzeniem. Występował z sukcesami w licznych głośnych procesach, reprezentował m.in. Zbigniewa Ziobrę, Przemysława Wiplera i Cezarego Gmyza. W wyniku sporządzonej przez niego skargi kasacyjnej Sąd Najwyższy wydał przełomowy wyrok, uznając, że redaktor naczelny ma obowiązek dokonać sprostowania także w odniesieniu do płatnych ogłoszeń prasowych publikowanych na łamach przez podmioty trzecie.


Pozostało jeszcze 51% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.