Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Maciej Zaborowski

30.10.2015, 00:01; Aktualizacja: 30.10.2015, 00:28

31 lat, adwokat, Kancelaria Adwokacka Adwokat Maciej Zaborowski

Reklama

Od 2013 r. rozwija własną kancelarię adwokacką w Warszawie, która prowadzi głównie sprawy karne, sprawy cywilne z zakresu dóbr osobistych oraz prawa prasowego, a także ostatnio sprawy kredytów frankowych przeciwko bankom. Wcześniej pracował m.in. w Ministerstwie Sprawiedliwości, polskiej ambasadzie w Rzymie, w Sejmie oraz kilku znanych stołecznych kancelariach. Jednak to indywidualna praktyka od zawsze była jego marzeniem. Występował z sukcesami w licznych głośnych procesach, reprezentował m.in. Zbigniewa Ziobrę, Przemysława Wiplera i Cezarego Gmyza. W wyniku sporządzonej przez niego skargi kasacyjnej Sąd Najwyższy wydał przełomowy wyrok, uznając, że redaktor naczelny ma obowiązek dokonać sprostowania także w odniesieniu do płatnych ogłoszeń prasowych publikowanych na łamach przez podmioty trzecie.


Pozostało jeszcze 51% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.