Sobota, 3 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Aleksandra Rutkowska

30.10.2015, 00:01; Aktualizacja: 30.10.2015, 00:28

34 lata, radca prawny, dział doradztwa podatkowego EY (Ernst & Young Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.)

Reklama

Jest członkiem Zespołu Postępowań Podatkowych i Sądowych w Dziale Doradztwa Podatkowego EY. Legitymuje się doświadczeniem zarówno w zakresie postępowań podatkowych, kontroli podatkowych oraz postępowań sądowoadministracyjnych, jak też postępowań w sprawach o udzielenie zamówienia publicznego i cywilnych odszkodowawczych. Z powodzeniem reprezentuje klientów w sporach przed organami podatkowymi i sądami, a także Trybunałem Konstytucyjnym i Trybunałem Sprawiedliwości UE. Doradza także klientom w ramach projektów doradztwa regulacyjnego (w szczególności w zakresie VAT i akcyzy) podczas wprowadzania zmian w polskim systemie podatkowym. W znalezieniu konsensusu między interesami budżetu państwa i klientów pomaga jej to, że w przeszłości pracowała w administracji publicznej (w departamencie prawa UE Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej).


Pozostało jeszcze 37% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.