Wtorek, 6 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Olga Maria Piaskowska

30.10.2015, 00:01; Aktualizacja: 30.10.2015, 00:51

33 lata, prawnik, Sąd Najwyższy

Reklama

Jest asystentem sędziego w Izbie Cywilnej Sądu Najwyższego, wcześniej pracowała w Sądzie Rejonowym Katowice-Zachód w Katowicach. Współpracuje z Uniwersytetem SWPS w Warszawie, gdzie na Wydziale Prawa prowadzi zajęcia ze studentami. Jest także jednym z autorów elektronicznego programu prawniczego Lex Navigator Postępowanie Cywilne pod red. prof. Tadeusza Wiśniewskiego (dotąd opracowała z odpowiednim komentarzem około 300 interaktywnych schematów z postępowania cywilnego). „Ma umiejętność rozpoznawania problemów prawnych istotnych dla praktyki prawniczej i na te okoliczności powołuje się w swojej argumentacji. Nie ulega więc wątpliwości, że twórczość naukowa opiniowanej służyć może pomocą zarówno teoretykom w ich dalszych analizach, jak i praktykom pracującym na rzecz szeroko rozumianego wymiaru sprawiedliwości” – podkreślił prof. Wiśniewski w przedstawionej na potrzeby konkursu rekomendacji.


Pozostało jeszcze 33% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.