Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Olga Maria Piaskowska

30.10.2015, 00:01; Aktualizacja: 30.10.2015, 00:51

33 lata, prawnik, Sąd Najwyższy

Reklama

Jest asystentem sędziego w Izbie Cywilnej Sądu Najwyższego, wcześniej pracowała w Sądzie Rejonowym Katowice-Zachód w Katowicach. Współpracuje z Uniwersytetem SWPS w Warszawie, gdzie na Wydziale Prawa prowadzi zajęcia ze studentami. Jest także jednym z autorów elektronicznego programu prawniczego Lex Navigator Postępowanie Cywilne pod red. prof. Tadeusza Wiśniewskiego (dotąd opracowała z odpowiednim komentarzem około 300 interaktywnych schematów z postępowania cywilnego). „Ma umiejętność rozpoznawania problemów prawnych istotnych dla praktyki prawniczej i na te okoliczności powołuje się w swojej argumentacji. Nie ulega więc wątpliwości, że twórczość naukowa opiniowanej służyć może pomocą zarówno teoretykom w ich dalszych analizach, jak i praktykom pracującym na rzecz szeroko rozumianego wymiaru sprawiedliwości” – podkreślił prof. Wiśniewski w przedstawionej na potrzeby konkursu rekomendacji.


Pozostało jeszcze 33% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.