Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Wybrano nowego szefa IWS

02.11.2015, 11:19; Aktualizacja: 02.11.2015, 11:34

Dr hab. Roman Trzaskowski został właśnie powołany na stanowisko dyrektora Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości. Będzie kierował nim przez trzy lata.

Reklama

Trzaskowski, który dotychczas był pełniącym obowiązki dyrektora IWS, pracuje w instytucie od 1999 r., kiedy ukończył studia prawnicze na UW. W 2004 r. obronił na tam rozprawę doktorską pt. „Granice swobody kształtowania  treści i celu umów obligacyjnych. W ubiegłym roku habilitował się na Uniwersytecie Jagiellońskim na podstawie monografii „Skutki sprzeczności umów obligacyjnych z prawem”.


Pozostało jeszcze 18% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.