Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Rysy na życiorysie nowego szefa sejmowej komisji sprawiedliwości

19.11.2015, 07:27; Aktualizacja: 16.12.2015, 12:05

Jeszcze jako prokurator okazał się wyrozumiały dla księdza-pedofila.

Reklama

Stanisław Piotrowicz z PiS, nowy szef sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka, 14 lat temu publicznie ogłosił i bronił decyzji o umorzeniu sprawy proboszcza M. z Tylawy podejrzanego o molestowanie seksualne dzieci. Działania duchownego tłumaczył ojcowską czułością i umiejętnościami terapeutycznymi - przypomniała gazeta.pl.
W listopadzie 2001 r. Stanisław Piotrowicz, będąc prokuratorem w Krośnie, uzasadniał, że czyny, jakich ksiądz się dopuścił, nie miały podtekstu seksualnego. Piotrowicz powoływał się na zeznania, wedle których dotknięcia księdza sprawiały np., iż dzieci przestawały odczuwać dokuczający im wcześniej ból brzucha. Nie dopatrzył się też niczego złego w zapraszaniu dzieci na nocleg, braniu ich na kolana czy całowaniu. „Dla dzieci nocowanie w obcym domu jest atrakcją. Kąpiel wynikała zaś z tego, że dzieci były brudne. Całowanie w usta według niego było na zasadzie "daj ciumka" czy "gilgotanie brodą"” – te wyjaśnienia Piotrowicza przypomniała gazeta.pl.


Pozostało jeszcze 57% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.