Sobota, 29 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Rysy na życiorysie nowego szefa sejmowej komisji sprawiedliwości

19.11.2015, 07:27; Aktualizacja: 16.12.2015, 12:05

Jeszcze jako prokurator okazał się wyrozumiały dla księdza-pedofila.

Reklama

Stanisław Piotrowicz z PiS, nowy szef sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka, 14 lat temu publicznie ogłosił i bronił decyzji o umorzeniu sprawy proboszcza M. z Tylawy podejrzanego o molestowanie seksualne dzieci. Działania duchownego tłumaczył ojcowską czułością i umiejętnościami terapeutycznymi - przypomniała gazeta.pl.
W listopadzie 2001 r. Stanisław Piotrowicz, będąc prokuratorem w Krośnie, uzasadniał, że czyny, jakich ksiądz się dopuścił, nie miały podtekstu seksualnego. Piotrowicz powoływał się na zeznania, wedle których dotknięcia księdza sprawiały np., iż dzieci przestawały odczuwać dokuczający im wcześniej ból brzucha. Nie dopatrzył się też niczego złego w zapraszaniu dzieci na nocleg, braniu ich na kolana czy całowaniu. „Dla dzieci nocowanie w obcym domu jest atrakcją. Kąpiel wynikała zaś z tego, że dzieci były brudne. Całowanie w usta według niego było na zasadzie "daj ciumka" czy "gilgotanie brodą"” – te wyjaśnienia Piotrowicza przypomniała gazeta.pl.


Pozostało jeszcze 57% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.