Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Rusza rekrutacja do Paczki Prawników

23.11.2015, 08:58; Aktualizacja: 23.11.2015, 11:08
 • Wyślij
 • Drukuj
Paczka Prawników

źródło: Materiały PrasowePaczka Prawników

To wyjątkowa ogólnopolska akcja pro bono angażująca prawników w pomoc rodzinom objętym projektem Szlachetna Paczka.

Reklama

Od 15 lat Szlachetna Paczka pomaga ludziom w trudnej sytuacji życiowej. W tym roku potrzebujący otrzymają kolejny impuls do zmiany swojego życia – wsparcie w postaci pomocy prawnej. Rok temu odbyła się pierwsza edycja tej akcji pod nazwą Wiosna Prawników.

W tym roku akcja zmienia kształt – jeden prawnik pracuje z wybraną przez siebie rodziną i pomaga jej rozwiązać problem prawny.

Prawnik sam wybiera rodzinę, której chce pomóc, na podstawie opisu jej problemu. Pracę z rodziną rozpoczyna w styczniu 2016 roku.

Zgłoszenia od radców prawnych i adwokatów przyjmowane są za pośrednictwem strony: http://www.szlachetnapaczka.pl/paczka-prawnikow.

Akcja będzie przeprowadzona w ponad 30 miastach w całej Polsce.

Dziennik Gazeta Prawna jest głównym partnerem wydarzenia.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.