Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Drużyna PiS do misji specjalnej w trybunale

02.12.2015, 00:49; Aktualizacja: 02.12.2015, 01:45

Tylko jeden z kandydatów na sędziów TK zgłoszonych przez PiS specjalizuje się w prawie konstytucyjnym. Są za to wśród nich prawnicy związani ze SKOK-ami oraz eksperci od katastrofy smoleńskiej.

Reklama

Henryk Cioch to były senator PiS z Lublina i profesor na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL. Specjalizuje się w prawie cywilnym, a zwłaszcza w prawie rzeczowym, spółdzielczym i fundacyjnym. W Senacie blisko współpracował ze współzałożycielem SKOK-ów Grzegorzem Biereckim (razem zasiadali m.in. w komisji budżetu i finansów publicznych, był także doradcą zarządu Kasy Krajowej SKOK). Dziś jest członkiem rady naukowej Spółdzielczego Instytutu Naukowego, spółki, w której Bierecki jest wspólnikiem. Cioch ukończył też aplikację sądową, a od 1997 r. wykonuje zawód adwokata. Działa w Ruchu Społecznym im. Lecha Kaczyńskiego. Był członkiem PZPR.


Pozostało jeszcze 68% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.