Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Wolność wypowiedzi okiem prawników i dziennikarzy

08.12.2015, 14:08; Aktualizacja: 08.12.2015, 15:37
 • Wyślij
 • Drukuj

10 grudnia o godz. 13.00 w Centrum Prasowym PAP odbędzie się debata dotycząca granic i gwarancji wolności słowa.

Reklama

Wydarzenie odbędzie się w ramach Europejskiego Dnia Prawnika. A jego organizatorami są Naczelna Rada Adwokacka i Krajowa Rada Radców Prawnych.

W debacie udział wezmą: adw. dr Łukasz Chojniak, Dorota Głowacka (Helsińska Fundacja Praw Człowieka), red. Roman Graczyk, adw. Maciej Ślusarek, Krzysztof Śmiszek (Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego), red. Ewa Wanat, Mirosław Wróblewski (dyrektor Zespołu Prawa Konstytucyjnego i Międzynarodowego w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich) oraz r.pr. Dariusz Sałajewski, prezes KRRP i adw. Jacek Trela, wiceprezes NRA.

W debatę wprowadzą uczestników adw. Justyna Metelska, wiceprzewodnicząca Komisji Praw Człowieka przy NRA oraz mec. Magdalena Witkowska, koordynator Europejskiego Dnia Prawnika z ramienia KRRP. Rozmowę poprowadzi red. Wojciech Tumidalski (PAP).

Uczestnicy konferencji poruszą m.in. zagadnienia dotyczące gwarancji wolności wypowiedzi, równowagi pomiędzy wolnością słowa, a ochroną dóbr prawnie chronionych, a także mechanizmów prawnych kontroli mediów.

Spotkanie będzie również transmitowane na stronie internetowej PAP.

Oprócz debaty samorząd radcowski przygotował również projekcję multimedialną na pomniku generała de Gaulle’a w Warszawie. Rozpoczęcie zaplanowano na godz. 16.00.  "Tegoroczny Dzień Prawnika Europejskiego przygotowywany jest w atmosferze wzburzenia bestialskim zamachem w Paryżu, niezgody na przemoc i zło, ale także potrzebą okazania solidarności z tymi, którzy w okrutnym akcie terroryzmu stracili życie lub bliskich. Wybór pomnika Charlesa de Gaulle’a nie był zatem przypadkowy "- czytamy w komunikacie KRRP.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.