Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Tylko nieliczni wychodzą z gry z mediami bez szwanku

22.01.2016, 06:21; Aktualizacja: 22.01.2016, 06:31

Adwokat Andrzej Michałowski: Ludzie uważają, że prawnicy są oderwani od rzeczywistości. Często słusznie. Każde więc ukazanie się w bardziej ludzkiej sytuacji może ocieplić wizerunek - indywidualny i zbiorowy. Pod warunkiem, że wahadło nie odchyli się za bardzo w drugą stronę.

Reklama

Ewa Maria Radlińska: Doda w sądzie, albo w Trybunale Konstytucyjnym - oczywiście z adwokatem, Dariusz K. w mokotowskim sądzie na ławie oskarżonych, a przed nim jego obrońcy, Krzysztof Diablo Włodarczyk wychodzi z sądu ze swoją pełnomocniczką. To wszystko relacje z procesów publikowane na popularnym serwisie plotkarskim Pudelek. Niestety. Polacy namiętnie nie czytają Tygodnika Powszechnego, za to siedzą na Pudelku. To dobrze, że serwis plotkarski relacjonuje też wydarzenia z sali sądowej?

Andrzej Michałowski: Na pytanie co czytamy większość odpowiedzi oscyluje co najmniej wokół literatury iberoamerykańskiej, zwłaszcza tej preferującej nielinearną narrację. W księgarniach królują jednak poradniki zdrowego gotowania i fitnesu, w których jest dużo zdjęć i mało tekstu. Można się na to zżymać, ale można też wykorzystać. Dopóki plotkarskie media nie przekraczają granic prywatności lub smaku, dopóty ich zainteresowanie nie zaszkodzi, ani klientom, ani ich adwokatom.


Pozostało jeszcze 73% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.