Wtorek, 6 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Tylko nieliczni wychodzą z gry z mediami bez szwanku

22.01.2016, 06:21; Aktualizacja: 22.01.2016, 06:31

Adwokat Andrzej Michałowski: Ludzie uważają, że prawnicy są oderwani od rzeczywistości. Często słusznie. Każde więc ukazanie się w bardziej ludzkiej sytuacji może ocieplić wizerunek - indywidualny i zbiorowy. Pod warunkiem, że wahadło nie odchyli się za bardzo w drugą stronę.

Reklama

Ewa Maria Radlińska: Doda w sądzie, albo w Trybunale Konstytucyjnym - oczywiście z adwokatem, Dariusz K. w mokotowskim sądzie na ławie oskarżonych, a przed nim jego obrońcy, Krzysztof Diablo Włodarczyk wychodzi z sądu ze swoją pełnomocniczką. To wszystko relacje z procesów publikowane na popularnym serwisie plotkarskim Pudelek. Niestety. Polacy namiętnie nie czytają Tygodnika Powszechnego, za to siedzą na Pudelku. To dobrze, że serwis plotkarski relacjonuje też wydarzenia z sali sądowej?

Andrzej Michałowski: Na pytanie co czytamy większość odpowiedzi oscyluje co najmniej wokół literatury iberoamerykańskiej, zwłaszcza tej preferującej nielinearną narrację. W księgarniach królują jednak poradniki zdrowego gotowania i fitnesu, w których jest dużo zdjęć i mało tekstu. Można się na to zżymać, ale można też wykorzystać. Dopóki plotkarskie media nie przekraczają granic prywatności lub smaku, dopóty ich zainteresowanie nie zaszkodzi, ani klientom, ani ich adwokatom.


Pozostało jeszcze 73% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.