Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Jacek Męcina

26.01.2016, 04:48

W latach 2012–2015 sekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, spadek z pozycji 3.

Reklama

To on z ramienia poprzedniego rządu był odpowiedzialny za ustawę o Radzie Dialogu Społecznego (RDS), czyli przepisy o nowym forum konsultacji i negocjacji rządu, związków zawodowych i pracodawców. Prace legislacyjne przebiegły szybko i bez przeszkód, co zaowocowało tym, że RDS została powołana jeszcze przed wyborami parlamentarnymi. Tym samym udało się zakończyć trwający ponad dwa lata pat w negocjowaniu zmian dotyczących spraw zatrudnienia (związki zawodowe zawiesiły swoje uczestnictwo w pracach Komisji Trójstronnej, która została zastąpiona przez RDS).


Pozostało jeszcze 29% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.