Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Wojciech Rafał Wiewiórowski

26.01.2016, 04:48

Zastępca europejskiego inspektora ochrony danych, spadek z pozycji 7.

Reklama

Niewielu Polakom udaje się zająć tak ważne stanowiska w Unii Europejskiej, więc już sam wybór na zastępcę europejskiego inspektora ochrony danych świadczy o prestiżu i zaufaniu do kandydata. Od czasu objęcia europejskiej funkcji dr Wiewiórowski jest być może mniej skory to formułowania jednoznacznych opinii, ale wynika to z tego, że jego zadaniem jest teraz bardziej wypracowywanie konsensów niż stawianie spraw na ostrzu noża. Dobrze było to widać po głośnym orzeczeniu Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej stwierdzającym nieważność Safe Harbour. Wiewiórowski, choć podkreślał znaczenie skutków tego orzeczenia, starał się jednocześnie wskazywać praktyczne rozwiązania impasu, przed jakim stanęły firmy transferujące dane osobowe do USA.


Pozostało jeszcze 29% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.