Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Witold Modzelewski

26.01.2016, 04:48

Prezes Instytutu Studiów Podatkowych, członek Narodowej Rady Rozwoju, w zeszłym roku niesklasyfikowany

Reklama

Wraca do naszego rankingu, bo znów wywiera wpływ na podatki w Polsce. Zasiadł w powołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę Narodowej Radzie Rozwoju, ale przede wszystkim jest współautorem projektu nowej ustawy o VAT, który PiS promował podczas zeszłorocznej kampanii wyborczej i po wygranych wyborach. Inna sprawa, czy nowy VAT faktycznie powstanie. Jest jednak duża szansa, że przynajmniej część rozwiązań zaproponowanych przez profesora zostanie przeniesiona do ustawy o VAT. Witold Modzelewski nieustannie powtarza, że ten podatek jest w Polsce w fazie rozkładu i konieczna jest jego gruntowna naprawa.


Pozostało jeszcze 34% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.