Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Witold Modzelewski

26.01.2016, 04:48

Prezes Instytutu Studiów Podatkowych, członek Narodowej Rady Rozwoju, w zeszłym roku niesklasyfikowany

Reklama

Wraca do naszego rankingu, bo znów wywiera wpływ na podatki w Polsce. Zasiadł w powołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę Narodowej Radzie Rozwoju, ale przede wszystkim jest współautorem projektu nowej ustawy o VAT, który PiS promował podczas zeszłorocznej kampanii wyborczej i po wygranych wyborach. Inna sprawa, czy nowy VAT faktycznie powstanie. Jest jednak duża szansa, że przynajmniej część rozwiązań zaproponowanych przez profesora zostanie przeniesiona do ustawy o VAT. Witold Modzelewski nieustannie powtarza, że ten podatek jest w Polsce w fazie rozkładu i konieczna jest jego gruntowna naprawa.


Pozostało jeszcze 34% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.