Poniedziałek, 5 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prawnik nowym rzecznikiem MS

28.01.2016, 12:27; Aktualizacja: 28.01.2016, 12:58
 • Wyślij
 • Drukuj

Minister Zbigniew Ziobro powierzył Sebastianowi Kalecie pełnienie funkcji rzecznika prasowego resortu sprawiedliwości. 

Reklama

Nowy rzecznik dotychczas był członkiem gabinetu politycznego ministra.

Sebastian Kaleta ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim, obecnie jest uczestnikiem aplikacji radcowskiej w OIRP w Warszawie.

Jak pisze na swojej stronie internetowej, podczas studiów aktywnie pracował w samorządzie studentów UW.

"W 2012 roku rozpocząłem realizację najbardziej pasjonującego dotychczas w moim życiu projektu. Mianowicie wtedy założyliśmy z gronem bliskich znajomych, również zaangażowanych w życie studenckie na UW, organizację Młodzi dla Polski. Przez kilka lat udało nam się zbudować jedno z najciekawszych środowisk patriotycznych w Polsce, którego największym atutem jest pasja, zaangażowanie i szereg oryginalnych i ważnych projektów" – pisze prawnik.

Chwali się także, że jest pracownikiem „jednej z najbardziej renomowanych polskich kancelarii”, ale nie podaje jej nazwy.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.