Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prezes NIK stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

22.02.2016, 12:09; Aktualizacja: 22.02.2016, 12:29
 • Wyślij
 • Drukuj

Krzysztof Kwiatkowski jechał 136 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Przyjął mandat, mimo że chroni go immunitet.

Reklama

Kwiatkowski został zatrzymany przez nieoznakowany patrol drogówki i mimo chroniącego go immunitetu dostał 500 złotych mandatu, 10 punktów karnych i stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Funkcjonariusze nałożyli karę, bo nie wiedzieli, że zatrzymany kierowca ma immunitet. O sprawie jako pierwszy poinformował Dziennik Łódzki.

Kwiatkowski nie może jednak sam podjąć decyzji o poddaniu się karze i opłaceniu mandatu, który nałożyli policjanci. Przysługujący mu immunitet może zostać uchylony wyłącznie przez Sejm.

PS/źródło: Dziennik Łódzki

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Wymiar sprawiedliwości

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Porównanie sędzi do pracownicy agencji towarzyskiej jest obraźliwe, wulgarne i poniżające. Dodatkowo uderza też w autorytet wymiaru sprawiedliwości.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.