Środa, 7 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prezes NIK stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

22.02.2016, 12:09; Aktualizacja: 22.02.2016, 12:29
 • Wyślij
 • Drukuj

Krzysztof Kwiatkowski jechał 136 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Przyjął mandat, mimo że chroni go immunitet.

Reklama

Kwiatkowski został zatrzymany przez nieoznakowany patrol drogówki i mimo chroniącego go immunitetu dostał 500 złotych mandatu, 10 punktów karnych i stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Funkcjonariusze nałożyli karę, bo nie wiedzieli, że zatrzymany kierowca ma immunitet. O sprawie jako pierwszy poinformował Dziennik Łódzki.

Kwiatkowski nie może jednak sam podjąć decyzji o poddaniu się karze i opłaceniu mandatu, który nałożyli policjanci. Przysługujący mu immunitet może zostać uchylony wyłącznie przez Sejm.

PS/źródło: Dziennik Łódzki

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.