Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Panamscy prawnicy na celowniku

06.04.2016, 13:34; Aktualizacja: 06.04.2016, 13:49

Niemieccy prokuratorzy wszczęli śledztwo w sprawie współwłaścicieli kancelarii Mossack Fonseca, podejrzewając ich o pomoc w unikaniu płacenia podatków.

Reklama

Głównym celem prokuratury w Kolonii są niemieccy obywatele, którzy uciekali do rajów podatkowych przed rodzimym fiskusem. Jak podaje dziennik Sueddeutsche Zeitung, śledztwo toczy się już od ponad roku. Podstawą do jego wszczęcia była zakupiona przez śledczych za około milion euro płyta CD zawierająca dane na temat działalności kancelarii Mossack Fonseca. Był to jednak zaledwie ułamek informacji spośród 11,5 mln materiałów, które wyciekły do mediów.


Pozostało jeszcze 30% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.