Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Minister chce wycofania się z konwencji

26.04.2016, 13:08; Aktualizacja: 26.04.2016, 13:41

Brytyjska minister do spraw wewnętrznych Theresa May oświadczyła, że Wielka Brytania nie musi opuszczać Unii Europejskiej, za to z pewnością powinna odstąpić od europejskiej konwencji praw człowieka.

Reklama

W przemówieniu wygłoszonym w londyńskim Instytucie Inżynierii Mechanicznej May stwierdziła, że członkostwo w międzynarodowych organizacjach powinno spełniać pięć warunków: czyni państwo bardziej wpływowym poza granicami; wzmacnia jego bezpieczeństwo; zwiększa jego zamożność; rząd ma możliwość kontrolowania lub wpływania na kierunki działalności danej organizacji; nie ograniczania znacząco działań parlamentu.


Pozostało jeszcze 62% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.