Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Granice inwigilacji

12.05.2016, 12:40; Aktualizacja: 12.05.2016, 12:54
 • Wyślij
 • Drukuj

14 maja w Warszawie odbędzie się konferencja pt.: "Inwigilacja, ile można?", organizowana przez NRA.

Reklama

Prelegenci analizować będą zapisy tzw. ustawy inwigilacyjnej. Będą mówić również o unijnych standardach przetwarzania danych osobowych przez organy ścigania i o kontroli nad międzynarodową współpracą wywiadowczą służb. Tematem debaty będą też wolności obywatelskie i ich ograniczenia ze względu na bezpieczeństwo, skutki uzyskiwania i przetwarzania danych osobowych oraz kontrola sądowa nad czynnościami operacyjnymi służb.

Wśród panelistów znaleźli się m.in.: dr Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich, sędzia Igor Tuleya, Bartłomiej Sienkiewicz, były minister spraw wewnętrznych, czy gen. Marek Bieńkowski, dyrektor Departamentu Porządku i Bezpieczeństwa Wewnętrznego NIK. Przygotowane jest również nagranie wideo z wystąpieniem dr. Wojciecha R. Wiewiórowskiego, zastępcy Europejskiego Inspektora Ochrony Danych.

Początek konferencji godz. 10.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.