Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Niższe opłaty dla rzeczników patentowych

13.05.2016, 11:36; Aktualizacja: 13.05.2016, 13:40
 • Wyślij
 • Drukuj

Wysokość opłaty za egzamin kwalifikacyjny nie będzie wyższa niż 30 proc. kwoty przeciętnego wynagrodzenia.

Reklama

Zmiany wynikają z rozporządzenia prezesa Rady Ministrów w sprawie wysokości opłaty za przeprowadzenie egzaminu kwalifikacyjnego.

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji została opublikowana również nowelizacja rozporządzenia prezesa Rady Ministrów w sprawie przedmiotu szkolenia aplikantów rzeczniowskich, szczegółowego trybu i sposobu przeprowadzania egzaminu konkursowego i egzaminu kwalifikacyjnego.

Zgodnie z nowymi regulacjami, egzamin konkursowy jak i egzamin kwalifikacyjny zostały ograniczone do części pisemnej. W przypadku tego pierwszego będzie to test jednokrotnego wyboru, składający się ze 100 pytań oraz trzech odpowiedzi do każdego z nich. Każda poprawna odpowiedź to 1 punkt. Aby otrzymać wynik pozytywny, należy zdobyć ich minimum 70.

Projekty przygotowane przez resort rozwoju są obecnie na etapie konsultacji.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.