Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prawnicy nie są wystarczająco zapracowani

20.05.2016, 13:46; Aktualizacja: 23.05.2016, 15:10

Do takiego wniosku doszli autorzy raportu na temat kondycji amerykańskich kancelarii. Wszystko dlatego, że popyt na ich usługi nie wrócił do poziomu sprzed recesji.

Reklama

Jak pokazuje badanie przeprowadzone na zlecenie firmy prawniczej Altman Weil wśród 356 partnerów zarządzających i prezesów dużych kancelarii, mają oni spory problem z odpowiednim zagospodarowaniem potencjału swojego zespołu. Ponad połowa ankietowanych twierdzi, że prawnicy w randzie wspólników nie mają wystarczająco dużo zajęć. Jeszcze gorzej jest w przypadku partnerów (non-equity), bo aż 62 proc. respondentów uważa, że mają oni zbyt mało pracy. Najwyraźniej jest to widoczne w kancelariach zatrudniających ponad 250 prawników - narzeka na to 80 proc. ankietowanych partnerów zarządzających takich firm.


Pozostało jeszcze 74% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.