Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Zbliża się ostateczny termin zgłaszania kandydatów do konkursu Rising Stars Prawnicy - liderzy jutra 2016

01.06.2016, 07:01; Aktualizacja: 04.08.2016, 12:27
  • Wyślij
  • Drukuj

Już po raz piąty Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer nagrodzą wschodzące gwiazdy prawniczego świata. Na zgłoszenia czekamy do 5 sierpnia.

Reklama

Kogo szukamy? Prawników, którzy są kreatywni, innowacyjni i potrafią wyczuwać nowe trendy rynkowe. Takich, którzy stale pogłębiają wiedzę (publikując czy też pracując naukowo), mają pozazawodowe pasje i osiągnięcia, a dodatkowo znajdują jeszcze czas na to, by nieść pomoc ludziom najbardziej potrzebującym. No i są młodzi, bo konkurs jest skierowany do prawników, którzy 35. urodziny mają dopiero przed sobą.

Co istotne chcemy uhonorować nie tylko osoby pracujące w tradycyjnych kancelariach, ale także prawników in-house czy związanych z organizacjami, którzy tym pierwszym wcale nie ustępują w tempie wyznaczania nowych standardów świadczenia usług, a w wielu przypadkach wręcz ich wyprzedzają.

Informacje organizacyjne o konkursie są dostępne TUTAJ. Jak co roku kandydatów będzie oceniać kapituła pod przewodnictwem redaktora naczelnego DGP, którym od 1 czerwca jest Krzysztof Jedlak. W gremium ponadto ponownie zasiedli: Włodzimierz Albin, prezes Wolters Kluwer Polska, Waldemar Koper, prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw, Marcin Radwan-Röhrenschef, członka zarządu Polskiego Związku Pracodawców Prawniczych, Agnieszka Tałasiewicz, partner w Ernst & Young Law Tałasiewicz i Wspólnicy sp.k, Ewelina Skocz, HR & Project Managera w BCSystems, Andrzej Zwara, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej oraz Dariusz Sałajewski, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych.

Nazwisko tegorocznego zwycięzcy wszyscy zainteresowani poznają w listopadzie. Na miesiąc przed ogłoszeniem wyników rankingu opublikujemy listę 30 wyłonionych przez kapitułę laureatów w porządku alfabetycznym.

Wyniki 4. edycji konkursu można przeczytać TUTAJ.

ESZA

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

    Artykuły bezpłatne

      Śledź nas na:

      Polecamy

      • Rising Stars 2016

        30 wschodzących gwiazd prawa

        30 wschodzących gwiazd prawa

        Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

      • Rynek

        Specjalizacja szansą dla młodych

        Specjalizacja szansą dla młodych

        Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

      • Prowadzenie sprawy

        Terminologiczny mętlik

        Terminologiczny mętlik

        Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

      • Wywiad

        Zestaw mitów prawniczych

        Zestaw mitów prawniczych

        Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.