Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Większość brytyjskich prawników nie chce Brexitu

01.06.2016, 16:19; Aktualizacja: 01.06.2016, 16:32

Najbardziej przeciwni opuszczeni Unii Europejskiej są adwokaci szkoccy. Dla porównania, ponad trzy piąte prawników z Walii zagłosuje za wyjściem ze Wspólnoty.

Reklama

Według sondażu przeprowadzonego wśród 500 prawników przez firmę rekrutacyjną Douglas Scott w sumie 43 proc. ankietowanych w czerwcowym referendum w sprawie członkostwa w UE opowie się przeciwko. 91 proc. respondentów ze Szkocji zamierza głosować za pozostaniem w Unii. Dużo bardziej podzielne jest środowisko prawnicze w londyńskim City - 66 proc. ankietowanych adwokatów chce, aby Wielka Brytania pozostała w UE. Odwrotne proporcje zanotowano z kolei w Walii - tam 67 proc. prawników uważa, że lepiej będzie opuścić Unię.


Pozostało jeszcze 0% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.