Wtorek, 6 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Rejestr prawników przeklętych

15.06.2016, 14:29; Aktualizacja: 16.06.2016, 11:03

Rzecznik praw klientów kancelarii, instytucja badająca skargi na adwokatów w Anglii i Walii, opublikował listę prawników, do których pracy jest najwięcej zastrzeżeń.

Reklama

Na czele niechlubnego rankingu uplasował się Tariq Rehman z Birmingham, barrister w Kings Court Chambers, specjalista od prawa imigracyjnego. Od 31 marca 2015 r. do 31 marca tego roku wpłynęło na niego aż 39 skarg od klientów. Lista zarzucanych mu przewinień i wymierzonych mu kar sukcesywnie wydłuża się od lat. Był on zresztą pierwszym adwokatem w historii publicznie napiętnowanym przez rzecznika praw klientów (zdarzyło się to w 2014 r.). Steve Green, dyrektor biura do spraw skarg w biurze ombudsmana powiedział wtedy, że jakość pracy Rehmana jest "konsekwentnie słaba, wymagająca coraz to kolejnych interwencji rzecznika". "Stanowi on ryzyko dla każdego potencjalnego nowego klienta, dlatego postanowiliśmy skorzystać z naszych uprawnień, aby zagwarantować, że ludzie będą świadomi niebezpieczeństwa, zanim zdecydują się powierzyć mu swoje sprawy" - tłumaczył Green.


Pozostało jeszcze 65% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.