Czwartek, 20 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Rejestr prawników przeklętych

15.06.2016, 14:29; Aktualizacja: 16.06.2016, 11:03

Rzecznik praw klientów kancelarii, instytucja badająca skargi na adwokatów w Anglii i Walii, opublikował listę prawników, do których pracy jest najwięcej zastrzeżeń.

Reklama

Na czele niechlubnego rankingu uplasował się Tariq Rehman z Birmingham, barrister w Kings Court Chambers, specjalista od prawa imigracyjnego. Od 31 marca 2015 r. do 31 marca tego roku wpłynęło na niego aż 39 skarg od klientów. Lista zarzucanych mu przewinień i wymierzonych mu kar sukcesywnie wydłuża się od lat. Był on zresztą pierwszym adwokatem w historii publicznie napiętnowanym przez rzecznika praw klientów (zdarzyło się to w 2014 r.). Steve Green, dyrektor biura do spraw skarg w biurze ombudsmana powiedział wtedy, że jakość pracy Rehmana jest "konsekwentnie słaba, wymagająca coraz to kolejnych interwencji rzecznika". "Stanowi on ryzyko dla każdego potencjalnego nowego klienta, dlatego postanowiliśmy skorzystać z naszych uprawnień, aby zagwarantować, że ludzie będą świadomi niebezpieczeństwa, zanim zdecydują się powierzyć mu swoje sprawy" - tłumaczył Green.


Pozostało jeszcze 65% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Wymiar sprawiedliwości

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Porównanie sędzi do pracownicy agencji towarzyskiej jest obraźliwe, wulgarne i poniżające. Dodatkowo uderza też w autorytet wymiaru sprawiedliwości.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.